Usługi transportu samochodowego

Transport kontenerowy i jego formalności

Transport kontenerowy wiąże się z wieloma formalnościami.

transport kontenerowy

Dlaczego transport kontenerowy jest popularny?

Jednym z bardzo popularnych sposobów na transport produktów z całego świata jest transport kontenerowy. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje związane z transportem morskim i kontenerowym.

Bez transportu wymiana handlowa praktycznie by nie istniała. Dzięki temu, że istnieje transport morski czy też pozostałe rodzaje transportu, można dostarczać produkty na całym świecie. Jednym z najstarszych rodzajów transportów jest właśnie transport morski. Transport drobnicowy ma bardzo duże znaczenie i korzysta z wielu kontenerów, które zmniejszają koszty magazynowania produktów podczas transportu.

Jakie formalności trzeba spełnić przy transporcie morskim?

Niestety transport morski przy wykorzystaniu kontenerów wymaga spełniania szeregu formalności. Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych dokumentów, o których należy pamiętać, jeśli stara się zorganizować transport morski z Chin do Polski.

  • Konosament - jest to bardzo istotny dokument, który jest odpowiednikiem tradycyjnego listu przewozowego. Każdy z takich dokumentów ma swój numer seryjny. Na dokumencie znajdują się takie informacje jak nazwa statku, zawartość kontenera, rozpoznanie przewoźnika czy też podpis kapitana.
  • Faktura handlowa i faktura spedytora - dokumenty te określają rodzaj towaru i kwotę. Dzięki tym dokumentom określa się wszystkie najważniejsze kwestie celne. Dzięki tym dokumentom odprawy celne stają się o wiele prostsze i wszystko załatwia się dużo łatwiej. -
  • Lista załadowcza - na tego rodzaju liście znajdują się wszystkie przedmioty znajdujące się w przesyłce. Oczywiście na dokumencie muszą znajdować się także ilości opakowań, objętość czy też waga.
  • Świadectwo ubezpieczeniowe - podczas transportu morskiego niezbędne zwykle są dodatkowe ubezpieczenia. W przypadku uszkodzenia transportu bądź też jego zgubienia, uzyska się odszkodowanie.

Inne dokumenty

Kontenery z Chin mogą wymagać bardzo wielu innych dokumentów Pośród nich znajdują się potwierdzenia przyjęcia ładunku, kwity sterników, informacje o czarterze czy też noty bukingowe.

transport kontenerowytransport morskitransport drobnicowytransport morski z Chin do Polskikontenery z Chin

Powiązane wpisy

Wycena transportu towarów z zagranicy

Wycena transportu jest konieczna, by skalkulować koszty.

Firma taksówkarska Wrocław

Firma taksówkarska Wrocław - usługi dla każdego

Taxi we Wrocławiu

Taxi we Wrocławiu - na czas, szybko i bez problemu

Przeprowadzki Lubin z fachowcami

Jak przebiegają przeprowadzki Lubin z pomocą fachowców?