Spokojna przeprowadzka, nowe mieszkanie

Spokojna przeprowadzka

Nowe mieszkanie wywołuje dużo pozytywnych emocji. Niestety na samą myśl o przygotowaniach do tego wydarzenia nastrój się pogarsza. Nie musi ona jednak być sennym koszmarem, wystarczy tylko podejść do tego procesu rozsądnie. Jak przygotować się do przeprowadzki? Praktycznych porad jest na szczęście wiele. Wystarczy je sumiennie realizować, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, zmniejszyć napięcie, uspokoić nerwy i uwierzyć w to, że przekwaterowanie nie musi być uciążliwe.

Jak zaplanować przeprowadzkę

Przeprowadzka powinna zostać zaplanowana z wyprzedzeniem. Już na miesiąc przed ostateczną datą zmiany miejsca zamieszkania warto zawiadomić właściwe instytucje, firmy i urzędy. Należą do nich:

  • Urząd Skarbowy
  • Urząd Pocztowy
  • ZUS
  • Kasa Chorych
  • bank
  • firma, w której jesteśmy ubezpieczeni

Dodatkowo poinformujmy o tym zdarzeniu gazownię, zakład energetyczny i kablówkę. Jeśli wciąż używamy telefonu stacjonarnego, to firma telekomunikacyjna również musi wiedzieć o przeprowadzce. Pamiętajmy także o firmach, które regularnie przesyłają do nas ulubione gazety, specjalne broszury, czy książki. Przed odwiedzeniem tych wszystkich miejsc trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że wszystkie sprawy zostaną szybko zrealizowane. W tym samym okresie należy również porozmawiać z szefem lub przełożonym na temat niezbędnego urlopu. Dzięki wolnym dniom przeprowadzka odbędzie się o wiele sprawniej. Nie zapomnijmy także o znalezieniu rzetelnej firmy zajmującej się przeprowadzkami. Bez niej będzie nam bardzo ciężko przewieźć wszystkie przedmioty.

Jak przygotować się do przeprowadzki

Gdy wszystkie sprawy związane z biurokracją zostaną zrealizowane można rozpocząć gruntowne porządki oraz pakowanie. Kiedy wszystko jest poukładane i ma swoje stałe miejsce wydaje się, że rzeczy nie jest tak dużo. W momencie, gdy rozpoczniemy je wyciągać z szaf okaże się, że są tego ogromne ilości. Warto więc przeprowadzić selekcję ubrań, czy dziecięcych zabawek. Część możemy oddać, a resztę sprzedać. Pamiętajmy, że do spakowania reszty artykułów niezbędne będą kartony oraz duże i solidne worki. Starajmy się wszystko sortować, a przedmioty delikatne i szklane odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym pomysłem jest podpisywanie pudeł. Ułatwi to późniejsze wypakowywanie.

Dzień przed przeprowadzką

Dzień przed przeprowadzką wszystkie rzeczy powinny być spakowane. Starannie przejrzyjmy wszystkie szafy i sprawdźmy wszelkie zakamarki, aby upewnić się, że wszystko zostało zabrane. W ostatniej kolejności przygotujmy protokół zdawczo-odbiorczy, zdejmijmy tabliczkę z frontowych drzwi i zajrzyjmy do skrzynki na listy. Jeśli wszystko jest w porządku uśmiechnijmy się na wspomnienie chwil spędzonych w starym mieszkaniu i na myśl o tych, które czekają nas w nowym miejscu.

Ten wpis został opublikowany w Transport Wrocław dnia 6 grudnia 2013, przez admin

Scroll to top