marcedes benz sprinter zdjecie

Charaktrystyka samochodu Mercedens Benz Sprinter

W roku 1995 marka Mercedens Benz Sprinter rozpoczęła produkcję samochodów dostawczych i ciężarowych. Pierwsze maszyny charakteryzowały się standardowym wyglądem i przypominały typowe auta dostawcze. Mercedes Sprinter od samego początku miał trzy rozstawy osi, dwie wysokości dachu i kabiny. Rozmiary nadwozia były więc bardzo zadowalające. Warto zaznaczyć, że produkcja objęła również rodzinny samochód kempingowy. Opis modelu będzie dotyczył również tego produktu.

Idealny samochód do transportu

Samochód kempingowy został wyposażony w toaletę, kuchnię oraz kilka miejsc do spania. Był on ogromnym pragnieniem niejednej rodziny, która marzyła choć o jednych wakacjach spędzonych w podróży tym autem. Ci, którzy mogli sobie pozwolić na tego typu luksus, często byli szykanowani przez sąsiadów. Wszystko opierało się na ludzkiej zazdrości.

Warto podkreślić, że model ten produkowany był w kilku różnych wariantach, które różniły się między sobą pod względem ładowności. Kilkanaście lat temu samochód ten cieszył się ogromnym uznaniem i był niezwykle popularny. To sprawiło, że został uznany za najlepszy samochód dostawczy.

Zmiany i unowocześnienia

Pierwowzór w przeciągu lat zmieniał swój wygląd zewnętrzny oraz wyposażenie w jego wnętrzu (głównie dotyczyło to silnika). Jedną z bardziej widocznych zmian, które dotyczyły przedniej części nadwozia, były nowe reflektory stworzone z innowacyjnego rodzaju szkła. W kabinie zostało zmienione miejsce dźwigni zmiany biegów oraz deska rozdzielcza. Najważniejsze jednak były zmiany, które dotyczyły silników. Zaczęto stosować 4-cylindrowy motor w różnych wariantach mocy. Jego uniwersalność oraz użyteczność są tak duże, że motor ten jest stosowany aż do dzisiaj. Zaznaczyć trzeba, że już pierwsze modele tego samochodu były nastawione na oszczędzanie paliwa. W tym celu została skonstruowana także specjalna skrzynia biegów.

Nowe rozwiązania

W miarę upływu czasu wprowadzano coraz więcej poprawek i unowocześnień. Wdrożono bardzo charakterystyczną osłonę dla silnika a także ramkę w tym samym kolorze co nadwozie. Sprinter ogromną przemianę przeszedł w 2005 roku. Dzięki nowym rozwiązaniom łatwiej można było załadować palety, czy rozplanować miejsce wewnątrz machiny. Samochód ten stał się większy i tym samym pojemniejszy.

Opis modelu z 2013 roku różni się nieco od tych poprzednich. Mercedes Sprinter ma bardziej nowoczesny wygląd oraz urozmaicone wyposażenie. Najważniejsze jest jednak to, że samochód ten jest wciąż bardzo bezpieczny. Nowy model jest wyposażony w niezawodne poduszki powietrzne oraz system, który ma za zadanie zapobiegać kolizjom.

Zaktualizowana wersja, dzięki różnego rodzaju zmianom, jest bardzo atrakcyjna.

Scroll to top